Pielęgnacja stóp

Nasze stopy wymagają odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Studio M.M. od wielu lat stosuje rozmaite zabiegi, które niosą ulgę obolałym stopom i poprawiają ich wygląd. W zależności od potrzeb wykonujemy poprawiający kondycję pedicure klasyczny lub specjalistyczny pedicure leczniczy. Od lat uznaniem naszych Klientów cieszą się nawilżająco-odświeżające zabiegi spa pedicure i alternatywne dla zabiegu parafinowego cieplne botki. Pomagamy w problemach związanych ze stopami takimi jak nadmierne rogowacenie , pękające pięty, wrastające paznokcie, modzele i drobne odciski. W naszym gabinecie dostępne są też ortezy, pomagające w drobnej korekcie wad stóp.

Pedicure klasyczny

Podstawowymi zadaniami pedicure klasycznego są skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz odsunięcie skórek, które nachodzą na paznokcie. Zabieg ten jest bardzo popularny, od lat wykonywany w naszym gabinecie. Ostatnio zyskuje coraz większe uznanie także u mężczyzn, np. tych, u których w wyniku uprawiania sportu, pojawiły się odciski.

Pedicure klasyczny zaczynamy od oględzin stóp. W razie konieczności usuwamy stare warstwy lakieru.

Kąpiel stóp (z dodatkiem soli aromatycznych) to kolejny etap. Po osuszeniu stóp skracamy i piłujemy paznokcie. Kolejny krok to smarowanie w celu zmiękczania skórek, a następnie ich odsunięcie lub wycięcie. Do usunięcia zrogowaciałego naskórka, odcisków czy nagniotków używamy specjalistycznej frezarki. Końcowy etap to peeling i wtarcie kremu. Oczywiście po takim zabiegu możliwe jest pomalowanie paznokci lakierem.

We wszystkich zabiegach pedicure Studio M.M. korzysta jedynie z JEDNORAZOWYCH misek i nakładek trących. Przed ponownym użyciem narzędzia są myte, dezynfekowane w myjce ciśnieniowej, osuszane i pakowane w sterylne, jednorazowe opakowania. Studio M.M. do sterylizacji narzędzi (cążki, obcinaczki, frezy, itp.) używa nowoczesnego, wysokiej klasy autoklawu. Narzędzia rozpakowywane są bezpośrednio przed zabiegiem przy Kliencie.

Z naszej strony gwarantujemy dotrzymanie wszelkich standardów bezpieczeństwa i higieny. Po stronie Klienta leży poinformowanie o ewentualnych chorobach stóp oraz ogólnym stanie zdrowia. Przeciwwskazania do wykonania pedicure to grzybice, drożdżyce stóp i paznokci, stany zapalne, zranienia oraz przerwania ciągłości skóry na stopach.

Pedicure leczniczy

Podczas zabiegu częściowo wykonujemy czynności stosowane przy pedicure klasycznym. Dalszymi etapami (stosownie od potrzeb, ewentualnie zaleceń/przeciwwskazań lekarskich) jest usunięcie modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem stóp. Oczywiście jak w przypadku pedicure klasycznego, możliwe jest polakierowanie paznokci.
Wykonując pedicure leczniczy korzystamy ze sprawdzonych i cenionych przez naszych Klientów produktów.

SPA pedicure

Aromatyczna kąpiel, która zmiękcza skórę stóp, to początek tego relaksacyjnego zabiegu. Kolejnymi etapami są:
skrócenie i opiłowanie paznokci
nałożenie preparatu zmiękczającego na skórki
odsunięcie i wycięcie skórek
usunięcie zrogowaciałego naskórka (frezowanie)
peeling
nałożenie maski regenerująco-łagodzącej
masaż stóp
Na zakończenie na życzenie możemy na paznokcie nałożyć lakier i odżywkę.

Cieplne botki

Elektrycznie ogrzewane botki JESSICA® Thermal Pedicure Booties to luksusowa część zabiegu pedicure. Ciepło wydzielane przez botki sprawia, że niezbędne dla zdrowia skóry i paznokci stóp witaminy i minerały szybciej wnikają w głąb naskórka.